Na czym polega SEO (pozycjonowanie stron internetowych)?

Pozycjonowanie to długotrwały proces, który ma na celu podwyższenie rankingu strony w wyszukiwarkach internetowych, co z kolei przekłada się na zwiększenie liczy odwiedzin i potencjalnych klientów. W branży SEO istnieje powiedzenie, że jeżeli czegoś nie ma w Google – oznacza to, że nie istnieje to w ogóle.

Ponad połowa Polaków korzysta z internetu – jak myślisz, ilu z nich odwiedziło Twoją stronę internetową? Prawidłowo wykonana usługa pozycjonowania skutkuje znacznym przyrostem osób odwiedzających Twoją stronę – a w przypadku np. sklepów, firm usługowych itd, przekłada się to na realny zysk dla Ciebie. Kilka lat temu, największym medium była telewizja, jednak dynamiczny rozwój internetu sprawił, ze internet jest w obecnej chwili najsilniejszym środkiem przekazu i reklamy. Rola internetu cały czas rośnie i każda firma, która myśli przyszłościowo, nie może ignorować tego faktu.

Zalety pozycjonowania

  • lepsza rozpoznawalność marki w internecie
  • zwiększa liczbę odwiedzin Twojej strony www
  • zwiększa realny przychód z reklam na Twojej stronie
  • zwiększa zainteresowanie Twoimi produktami

Kiedy będę pierwszy? Ile trwa pozycjonowanie?

Usługa pozycjonowania to długotrwały proces, niestety nie da się ogólnie stwierdzić ile czasu zajmie wypromowanie Państwa strony – każdy przypadek jest indywidualny. Czas jaki jest potrzebny na osiągniecie efektów, jest zależy od kilku czynników:
  • konkurencji w Państwa branży
  • wybranych słów kluczowych
  • jakości Państwa strony www (content – artykuły, teksty, opisy na stronie www to bardzo istotny element)

Ile kosztuje pozycjonowanie?

Na to pytanie również nie można udzielić ogólnej odpowiedzi. Cena zależy od ilości słów kluczowych oraz ich trudności. Każdy klient wyceniany jest indywidualnie – należy jednak pamiętać, że u nas płacą Państwo za efekty pozycjonowania, nie jak w większości firm – za sam proces. Można więc powiedzieć, ze podpisanie z Nami umowy nic Państwa nie kosztuje. W umowie zawarte są informacje odnośnie pozycji jakie ma osiągnąć dana fraza (np. dentysta Wałbrzych na 1-5 miejscu w Google). Jeżeli nie uda nam się wypozycjonować Państwa strony – nie ma żadnych opłat. W momencie kiedy jednak słowo kluczowe osiągnie zamierzoną pozycję – wtedy zaczynami rozliczanie wg stawek zawartych w umowie.
Stosunek kosztów pozycjonowania do efektów jakie przynosi, sprawia iż jest to najbardziej opłacalna forma reklamy.

Samodzielne pozycjonowanie

W internecie znajdziemy pełno poradników dotyczących pozycjonowania, które można wykonać samemu. W przypadku prostych słów kluczowych – często można inwestując jedynie swój czas, osiągnąc zadowalające efekty. Proszę jednak pamiętać, że źle przeprowadzony proces pozycjonowania może doprowadzić do kary nałożonej przez Google na Państwa witrynę – co często w przypadkach firm, sklepów itd wiąże się z utratą klientów, a co za tym idzie – części zysków. Pozycjonowanie może przynieść wiele korzyści, ale jak to w życiu bywa – źle wykonane bardziej zaszkodzi niż pomoże.

Darmowa wycena

Jeżeli są Państwo zainteresowani naszą ofertą – zapraszamy do kontaktu. Wycena jest u Nas zawsze darmowa i do niczego Państwa nie zobowiązuje.

Ponad 90% osób korzystających z Google nie zagląda na drugą stronę wyników wyszukiwania. Wysoka pozycja (TOP10) poprawia odbiór Państwa firmy w oczach potencjalnych klientów – taka firma jest traktowana jako lider w branży.

Kampanie Google AdWords (Google Ads)

Oferujemy również usługę obsługi oraz prowadzenia kampanii Google Ads. Mamy wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu kampanii AdWords dla dużych oraz małych firm. Skontaktuj się z nami a porozmawiamy o szczegółach 🙂